Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Przedwczesne wezwanie na przegląd

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Przedwczesne wezwanie na przegląd

    XIAOMI Redmi 3 - dobre recenzje, cena też, warto :?:

  • #2
    Przedwczesne wezwanie na przegląd

    Panowie

    Moja O3 sygnalizuje, że chce już jechać na przegląd. Przy sprzedaży serwis informował mnie, że pierwszy przegląd będzie po 2 latach lub 30k. Data tego przeglądu (za 10 dni) zbiega się dokładnie z datą zakupu auta.

    Serwis poinformował mnie najpierw, że najpewniej jest to błąd zaprogramowania okresu serwisowego, ale dziś ~ 3h przed wizytą zadzwonił serwisant z informacją, że trzeba szykować ~700 PLN na przegląd bo "auto zdiagnozowało się same bo widocznie auto jest intensywnie eksploatowane".

    Auto użytkowane 50/50 miasto/trasa, w trasie tempomat ~120/130km/h a w mieście dojazdy ~16km 15 dni w miesiącu. 16k km przebiegu. Wydaje mi się, że użytkowane raczej przeciętnie, raczej unikam szaleństw.

    Pytanie brzmi: - czy to jest próba wymuszenia przeglądu przez serwis czy faktycznie trzeba ten przegląd teraz zrobić. Czuję się trochę oszukany, bo serwis nie informował przy kupnie, że auto szybciej może domagać się przeglądu, jego daleki termin był dla mnie jednym z argumentów za kupnem nowego auta.

    No i skąd mogę wiedzieć, że teraz przegląd nie będzie się zapalać co kwartał ....

    I jeszcze jedno - czy koszt przeglądu można obniżyć, np przywożąc swój olej, filtr etc. ?

    Dodam, że byłem w serwisie wymieniać olej po 14k, ale panowie kazali mi wracać do domu, bo było wg. nich za wcześnie.

    Komentarz


    • #3
      Forum - Octavia Club Polska

      Przeczytaj ten temat a znajdziesz odpowiedzi na twoje pytania
      Jest jeszcze wiele podobnych tematów wystarczy poszukać i przeczytać a na pewno dowiesz się wszystkiego o co pytasz.
      Octavia 3 1.4 Tsi Brąz Topaz Ambition+Amazing+Canton i inne dodatki.
      http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=75869
      http://www.youtube.com/channel/UCgYZicxNasAMuZs6oEIQvAA

      Komentarz


      • #4
        Łabik, oczywiście czytałem ten wątek.

        Moje pytanie nie dotyczy wymiany oleju, tylko całościowego przeglądu. Chyba, że w rozumieniu ASO to to samo.

        [ Dodano: Wto 27 Sty, 15 16:33 ]
        Właśnie wróciłem z serwisu. Auto podłączone pod komputer i wszystko OK. Ale przegląd i tak trzeba zrobić bo się wyświetla zrób przegląd, a jak się to wyświetla, to trzeba zrobić .

        Przegląd w ASO to wymiana oleju, filra oleju i filtra kabinowego. No i "takie ogólne oględziny". W porządku, i tak chciałem wymienić olej wcześniej.

        Serwis nie daje żadnej gwarancji, że to się nie będzie powtarzać częściej, ale z chcęcią każdy z tych przeglądów zrobią

        Podsumowując - wizyta w ASO to strata 2h - nie dowiedziałem się niczego nowego, poza bezużytecznymi historiami, że czasem się niektórym tak włącza i już . Niesmak pozostanie.

        Komentarz


        • #5
          Re: Przedwczesne wezwanie na przegląd

          Zamieszczone przez Guras
          Data tego przeglądu (za 10 dni) zbiega się dokładnie z datą zakupu auta.
          Czyli Octaffka zasygnalizowała konieczność przeglądu 10 dni przed upływem 2 - letniego terminu?

          Gdzie robiłeś przegląd? Olej miałeś swój? Ile zapłaciłeś za przegląd?

          Komentarz


          • #6
            Fakt faktem serwis zarabia głównie na serwisie sprzedanych przez siebie aut jednak w Twoim przypadku wymiana oleju po 16k km nie zaszkodzi - ja wymieniłem po 10k km - i tego będę się trzymał. Tylko teraz kwestia co było przyczyną zbyt wczesnego pojawienia się komunikatu? ja np w mojej O3 zmieniłem w kompie przebieg do wymiany oleju na 10k km, bo 30k km to wg mnie sporo za dużo.

            A, i oczywiście ASO nie odwiedzam, wolę żeby nikt przy mojej O3 oprócz mnie nie grzebał:P

            Komentarz


            • #7
              Guras, wystarczy poczytać instrukcje obsługi. Przeglądy co 2 lub do 30 tyś. zmienny okres między przeglądowy. Komputer sam Cię woła na serwis.
              A poza tym proponuję wymieniać olej co 15 tyś lub rok.
              Co do oleju jaki lać poczytaj na forum.
              Póki się nie psuje nie ma co narzekać i szukać problemów :-)

              Komentarz


              • #8
                Czasami ASO "przez przypadek" zmienia ustawienia serwisu olejowego na coroczny. Miałem tak w OII. Zmienili mi przy sprzedaży auta bez powodu na stały okres i tak też wbili w książkę.
                W przypadku Fabii pytali (inne ASO) czy chcę tak zmienić, ale się nie zgodziłem.
                BIURO RACHUNKOWE WIELICZKA KSIĘGOWOŚĆ WIELICZKA

                SPRZEDAM OII 1.9TDI Elegance 2007

                Komentarz


                • #9
                  Witam
                  Aktualny przebieg 20450km.
                  Przy 12000km czyli około roku jazdy wymieniłem olej.
                  Komputer pokazuje aktualnie 114 dni lub 9600 do ponownej wymiany oleju (co jest zgodne z planowym interwałem wymiany), ale serwis skrócił do 57 dni zachowując przebieg 9600km.

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez howard
                    Guras, wystarczy poczytać instrukcje obsługi. Przeglądy co 2 lub do 30 tyś. zmienny okres między przeglądowy. Komputer sam Cię woła na serwis.
                    A poza tym proponuję wymieniać olej co 15 tyś lub rok.
                    Co do oleju jaki lać poczytaj na forum.
                    ale jemu zamiast po 2 latach pokazało po roku więc po co tu instrukcja?

                    Komentarz


                    • #11
                      Guras, komputer moze cie wezwac na wymiane oleju, ale nie na serwis.
                      Sprawa jest prosta, ktos z twojego ASO (gdyz fabrycznie jest ustawiony tryb 2lata lub 30tys) ustawil tryb serwisowy na 365dni/15tys km.
                      Liczyli ze tego nie zauwazysz w momencie odbioru i zarobia wiecej, no i im sie udalo
                      Sprawdz sobie w ustawieniach komputera kiedy bedziesz mial nastepny serwis, zaloze sie ze jest tam teraz 364 dni
                      Black magic

                      Komentarz


                      • #12
                        U mnie komputer wezwał na wymiane oleju po 25 tys czyli 8 mc użytkowania
                        olej filtry plus przeciwpyłkowy niecałe 700
                        O3
                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...270360#1270360
                        O2
                        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=38454

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez nokius
                          U mnie komputer wezwał na wymiane oleju po 25 tys czyli 8 mc użytkowania
                          olej filtry plus przeciwpyłkowy niecałe 700
                          Mnie wezwal po 17tys, za wymiane tez tyle krzyczeli, ale jak uslyszalem ze chca 400zl za 5l oleju to przywiozlem swoj
                          Black magic

                          Komentarz


                          • #14
                            400 zeta za Shell'a 5W30 super hiper AV-L to sporo za dużo, za 200 masz Millersa 5W30 z full wypas mega trendy jazzy normami VAG i do tego filtr nie za 70 zeta tylko za 25 max Mann'a - ludzie, nie ma co się robić w CH**A...

                            Komentarz


                            • #15
                              Mam przejechane dopiero 1224km.
                              Wymiana oleju za 14500 km.
                              Przegląd za 28,800.

                              Wymiana oleju nie powinna być przy przebiegu 30,000km?

                              Wg naklejki dot. wyposażenia auta mam IQ6 - czyli zmienny okres międzyprzeglądowy (wg wskaźnika okresów międzyobsługowych (najpóźniej po przejechaniu 30 000 km lub po 2 latach)).

                              Po wykasowaniu informacji o przeglądzie, pojawiła się nowa, że wymiana oleju za 15,000km - czyżby aso specjalnie to zmieniło na stały okres międzyprzeglądowy?

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez Himenek
                                Zamieszczone przez howard
                                Guras, wystarczy poczytać instrukcje obsługi. Przeglądy co 2 lub do 30 tyś. zmienny okres między przeglądowy. Komputer sam Cię woła na serwis.
                                A poza tym proponuję wymieniać olej co 15 tyś lub rok.
                                Co do oleju jaki lać poczytaj na forum.
                                ale jemu zamiast po 2 latach pokazało po roku więc po co tu instrukcja?
                                ale jego pewnie zawołał na wymianę oleju bo o tym decyduje komputer.
                                Natomiast jestem zdania, że wymianę oleju warto robić co 15 tyś. lub rok zawsze bez względu na to co pokazuje komputer.
                                Póki się nie psuje nie ma co narzekać i szukać problemów :-)

                                Komentarz


                                • #17
                                  KASA, wklej fotke co dokladnie wyswietla ci sie na ekranie, bo cos chyba pomieszales
                                  Black magic

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    A więc tak...

                                    Na naklejce informacyjnej widnieje kod QI6, czyli zmienny okres międzyprzeglądowy:
                                    ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl

                                    Przejechane mam zaledwie 1224km

                                    ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl

                                    Na komputerze miałem informację, że wymiana oleju za 14,500km, a przegląd za 28,800km lub za 415 dni.

                                    Specjalnie skasowałem informacje dot. następnego przeglądu i teraz na komputerze mam taką informację
                                    ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl

                                    Czyli u mnie jest stały okres na wymianę oleju (15,000km) mimo, że na naklejce jest kod z informacją, że powinien być zmienny okres.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Tu dzieją się dziwne rzeczy. Jak pisałem wcześniej u mnie wymiana oleju jest względnie w normie natomiast funkcja "przegląd" wezwie mnie o 3 miesiące wcześniej niż "wymiana oleju".
                                      I stąd pytanie moje kiedy ja mam jechać do ASO żeby nie mieli "ale" co do gwarancji? Kiedy wzywa opcja przegląd czy wymiana oleju? I dlaczego skrócił się ten termin, rozumiem że logiczne jest iż wymiana oleju zaświeci się szybciej.

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Wymianę olej i przegląd robiłem przy 28600. Na drugi dzień coś mnie tknęło aby sprawdzić co ustawił serwis. I tak wymianę olej miałem ustawioną na 15 tyś, a do przeglądu pozostało 1400 km. Po telefonie do serwisu kazali mi ustawić przy pomocy przycisku SET. Po tej operacji wszystko ustawiło się na 1 rok i 15 tyś, czyli takie kasowanie przestawia na stały okres. Niestety musiał ponownie wrócić na ustawienie i ustawili : wymiana oleju 2lata - 30 tyś, przegląd 1rok - 30 tyś. Po moich uwagach odnośnie przegląd Pan z serwisu oświadczył że nowe auto ma przegląd na 2 lata lub 30 tyś, a następne przeglądy trzeba robić co roku.
                                        Octavia III Kombi Ambition + Amazing

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Ja miałem przegląd oraz wymianę oleju we wtorek (komputer się domagał) przy przebiegu 22,5 kkm, czyli różnie to bywa. Zależy głównie od tego gdzie i jak jest użytkowany samochód. U mnie mniej więcej połowa była po autostradach.
                                          TadFi
                                          Breloki, logo na klapę i inne gadżety

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Autostrady raczej nie wplywaja na skrocenie tego przebiegu wg mnie...
                                            Mam juz 8tys km na blacie, z czego 95% to autostrady, na serwis i wymaine oleju zaprasza mnie za 22tys.. Choc fakt, ze na olej zjade troche wczesniej, bo za jakies 7tys km planuje zmienic..

                                            Moja O3 RS

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Co innego przegląd a co innego wymiana oleju
                                              QI6
                                              Przeglądy – stały okres przeglądów – pierwszy do 30 tys. km lub do 2 lat eksploatacji, kolejne co 30 tys. km lub co 1 rok
                                              Wymiana oleju – zmienny okres wymiany – min. co 15 tys. km lub 1 rok, max. co 30 tys. km lub 2 lata
                                              Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Mi też chcieli wmówić we wtorek że jak komputer pokazuje wymianę oleju przy przebiegu 23 tys to muszę przegląd zrobić :P
                                                Po wymianie zdań i wręczeniu serwisantowi instrukcji odpuścili, wymienili oliwę + filtry ( które kupiłem sam ) skasowali 141 PLN. Przegląd mam przy przebiegu 30 tys, czyli za już niecałe 6,8 tys km.
                                                O3 combi 1.8TSI 245Hp 4x4 DSG
                                                http://forum.octaviaclub.pl/viewtopi...258496#1258496

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Witam.
                                                  Zwróćcie koniecznie uwagę na to, co wyświetla komputer w kwestii kilometrów i dni pozostałych do przeglądu i wymiany oleju. Okazuje się, że różne cuda się dzieją. U mnie okazało się, że przebieg był liczony ok, ale coś mi nie pasowało z dniami o jakieś 2 miesiące. Po 10 miesiącach jazdy komp pokazywał mi, że do przeglądu/wymiany oleju zostało jakieś 360 dni, zamiast około 420. Kiedy zapytałem w ASO panowie specjaliści, jak zwykle zresztą, zbyli mnie twierdząc że tak ma być, kazali zajrzeć do instrukcji itd. Czyli, że ja się nie znam, a oni wszystko wiedzą najlepiej. Szybciutko przeprowadziłem śledztwo i okazało się, że auto wyjechało z fabryki w zeszłym roku na początku lutego, a ja je odebrałem w połowie kwietnia (kupowałem z tzw. placu). I stąd te dwa miesiące różnicy - licznik dni pozostałych do przeglądu "bił" od wyjazdu z fabryki (potwierdzone przez SAP). Panowie specjaliści z ASO powinni przy przeglądzie zerowym tuż przed wydaniem auta wyzerować licznik dni (jest to zresztą jedna z czynności potwierdzonych w protokole z tego przeglądu), ale oczywiście im się zapomniało. Dzisiaj mi to poprawili. I nawet przeprosili
                                                  Dlatego warto zwracać uwagę - pal licho dwa miesiące różnicy, ale co jeśli ktoś kupi auto które stało na placu powiedzmy pół roku? Komp wezwie go na przegląd i olej pół roku przed terminem, boi się panom w ASO zapomni wyzerować ustawienia.

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X